Rubriky
Aktuality

ZÁVODNÍ PŘÍPRAVKA / ZPRAVODAJ 1

Aby mohli vaše děti soutěžit, je třeba udělat ve spolupráci s námi několik základních kroků. Máme za sebou přihlášky a příspěvky. Vše proběhlo v pořádku a tréninky se rozběhly. Dalším legislativním (povinným) krokem jsou lékařské prohlídky vašich dětí…

Vážení rodiče,
předně poděkování vám, kteří jste přihlásili svoje děti do závodního plavání a vložili důvěru ve sportovní úspěchy vašich dětí do našich rukou, rukou trenérů Plaveckého klubu Zábřeh.

JSME BUDOUCÍ ZÁVODNÍ PLAVCI

Aby mohli vaše děti soutěžit, je třeba udělat ve spolupráci s námi několik základních kroků. Máme za sebou přihlášky a příspěvky. Vše proběhlo v pořádku a tréninky se rozběhly. Dalším legislativním (povinným) krokem jsou lékařské prohlídky vašich dětí. Bez těchto prohlídek se žádný závodní plavec nemůže registrovat do žádné plavecké soutěže (bazénové závody, dálkové a zimní plavání, skoky do vody apod.). Proto připravujeme ve spolupráci s nejbližší klinikou tělovýchovného lékařství (FN Olomouc) prohlídku vašich dětí. Již v tuto chvíli si velmi dobře poznamenejte termín 22. listopadu 2021 od rána až do ukončení prohlídek (cca celé dopoledne, ale je to jen hrubý odhad).

K tomu budeme potřebovat pomoc od některých z vás a to s dopravou. Povezeme celkem 14 dětí + řidiči, celkem bude potřeba 4-5 aut. Již nyní si rozmyslete, kdo z vás rodičů by nám pomohl s dopravou. Bližší a detailní informace dostanete přímo do vašich emailových schránek během několika dnů. Bude potřeba vyplnit formuláře (obdržíte do emailu), které si děti musí vzít s sebou.

První prohlídka bývá vždy o něco delší a složitější z důvodu administrativy. Další roky jsou již jednodušší. Je nutné vědět, že prohlídky se konají dle zákona č. 373/2011 Sb. a vyhlášky
č. 391/2013 Sb.  Sportovci musí projít vyšetřením u sportovního lékaře, které má platnost 1 rok a každý rok se musí opakovat. To platí pro všechny vodní sporty a všechny věkové kategorie bez rozdílu. PKZá zajišťuje rezervaci termínů, organizaci u lékaře, ve spolupráci s vámi dopravu. Cena prohlídky je 600 Kč, každý rodič si ji hradí sám a máte současně možnost čerpat příspěvek ze zdravotní pojišťovny.  


JAK ČERPAT PŘÍSPĚVEK ZE ZDRAVOTNÍ POPJIŠŤOVNY
Obraťte se telefonicky na předsedu klubu p. Jiřího Šípa, nahlaste mu jméno dítěte a on vám připraví doklad pro zdravotní pojišťovnu. Telefon na p. Šípa je 727 979 755 a email sipjir73@seznam.cz. Příspěvky se čerpají na kalendářní roky, pohlídejte si vaše peníze.

A CO JE PRO VÁS RODIČE DŮLEŽITÉ VĚDĚT

Každé dítě trénuje pro to, aby soutěžilo, závodilo, vyhrávalo nebo prohrávalo. To jsou první životní zkušenosti. Motivujte vaše děti, zajímejte se o dění na tréninku, sledujte jejich pokroky. Již nyní se učíme nové prvky, připravujeme oddílové „kontrolky“ a chystáme se na první závody, o kterých budete informováni. Nicméně bez zdravotní prohlídky nejsou závody, proto potřebujeme vás, rodiče nejen na dopravu do FN Olomouc, ale také na závody. Pokud budou stačit naše kapacity aut trenérů, jezdíme sami, ale dětí je dost a proto  se bez vaší budoucí pomoci neobejdeme.

FANDĚTE!
MOTIVUJTE!
POVZBUZUJTE!