Rubriky
Aktuality

Nábor do závodní přípravky

Zpět na výpis aktualit

Nábor do závodní přípravky

Vážení rodiče, do plaveckého klubu lze přijmou děti, které již zvládají určité plavecké prvky a mají základní plavecké dovednosti. Činnosti plaveckých klubů navazují na činnosti plaveckých škol, kde dítě získá základní plavecké dovednosti. Proto i v našem klubu máme určitá kritéria, která musí zájemce splňovat. Tato přijímací kritéria budeme posuzovat na náboru, který proběhne ve čtvrtek 2. září 2021 v 16.00 hodin na krytém bazénu v Zábřehu. Nábor dětí bude určen pro děti ve věku 7-11 let, tedy ročníky 2014, 2013, 2012, 2011, 2010. Pokud je zájemce starší, plave dobře a absolvoval odpolední kurzy v Plavecké škole, může se dostavit také.

A jaká kritéria by měl zájemce zvládat? 

Uplave nejméně 50 m plaveckým způsobem kraul, znak, nebo prsa souvisle klidným způsobem bez většího vypětí.
Umí startovní skok (šipka) – nemusí být zrovna předpisová.
Nebojí se plavání a pohybu pod vodou, má z vody radost a ve vodě je „jako doma“.
Není třeba mít „vyšperkovanou“ techniku a vše zvládat na jedničku. Tréninkem se vše zájemce doučí a za nějakou dobu z něj bude skutečně technicky zdatnější plavec.

Jak tedy postupovat při přihlášení zájemce do Plaveckého klubu?

– Přečtěte si právě tyto Pokyny – v klidu proberte tyto informace s vaším dítětem.
– Vyplňte Přihlášku a odešlete ji (v tuto chvíli ještě nic neplaťte).
– O tom, že jste Přihlášku vyplnili správně, vám přijde potvrzení na uvedený email. Dobře si ho uschovejte.
– Pokud potvrzení nedorazí, zkontrolujte schránku SPAM a správnost zadaného mailu. Pokud mail nedorazí ani tak, zkuste to znovu.
Zúčastněte se ve čtvrtek 2. 9. 2021 v 16.00 prvního náboru a dostavte se v 15.45 hodin na recepci bazénu. S sebou si vezměte vše na plavání (plavky, plavecké brýle, hygienu).
– Po absolvování náboru dostanou rodiče email, ve kterém je obeznámíme s výsledkem o přijetí.
Teprve s touto informací provedete platbu dle pokynů – platba je závazná a nevratná na uvedené období. Pozor na správně uvedený variabilní symbol = rodné číslo dítěte.

A co na závěr?
Jen snad to důležité pro rodiče – účast v plaveckém klubu a pravidelný trénink je zárukou dobrých plaveckých výkonů. Rodiče by tedy měli motivovat své děti k pravidelným účastem na trénincích, motivovat děti když se jim nebude dařit. Výkony v dětském věku povětšinou rostou skokově. Tedy děti dosáhnou určitého sportovního výkonu, který může po nějaké určité období stagnovat. Dítě ztrácí motivaci, na závodech se nedaří – a to je právě doba, kdy dítě potřebuje podporu a povzbuzení od rodičů. Pak následuje období skokového vylepšení osobních rekordů a takto se to může opakovat i několik let. Rodiče musí počítat i s tím, že budeme potřebovat jejich pomoc i při dopravě a organizační pomoci na závodech.